אפשרויות ההתנדבות בלקט ישראל


30/07/2013 11:59:00

לב ליבו של ארגון לקט ישראל, הוא מאות האנשים הבאים בהתנדבות בכל יום לקחת חלק במגוון הפרויקטים אותם מפעיל הארגון להצלת מזון עבור נזקקים.

בעזרת המתנדבים, אנו מסוגלים להציל מדי יום עשרות טונות של תוצרת חקלאית, מזון עודף ממסעדות, חדרי אוכל וגני אירועים,  ולהכין אלפי כריכים בריאים ומזינים לילדים ממשפחות במצוקה.בלקט ישראל כל אחד יכול למצוא את הדרך הטובה והמתאימה לו ביותר להתנדב ולעזור להציל מזון עבור נזקקים.

מחלקת לקט לשולחן, פעילות ע"ש משפחת דיויד א. כהן

מאות מתנדבים, ברחבי הארץ אוספים מדי צהרים, ערב ולילה עודפי מזון מבושל ממסעדות, חברות קייטרינג, חדרי אוכל מוסדיים, אולמות אירועים קניונים, מאפיות ועוד . המזון הטרי שנאסף מועבר על ידי המתנדבים לעמותות, ארגונים ובתי תמחוי המאכילים נזקקים.

מאפייני ההתנדבות:

פרויקט זה מתבסס על מתנדבים לצורך איסוף המזון והעברתו לעמותות לנזקקים, ועל בעלי עסקים אשר מעוניינים לתרום עודפי מזון. ההתנדבות באיסוף המזון נערכת לאורך כל ימות השבוע, כאשר המתנדבים מגיעים ברכבם על מנת לאסוף את עודפי המזון ולהעבירם ישירות לעמותה/בית תמחוי באזור או לאחסון לילי בחדרי הקירור של הארגון . התנדבות זו מתאימה ליחידים ועד לשלושה אנשים בכל פעילות.

יש צורך ברכב פרטי עבור נסיעות קצרות בסביבת המגורים לביצוע האיסוף והעברת המזון לעמותות. ההתנדבות אורכת כשעה וחצי, ומתקיימת לרוב בשעות הערב.

לקט ירקות ופירות למען נזקקים

מחלקת הלקט היא פעילות ייחודית לארגון לקט ישראל, במסגרתה אוספים אלפי מתנדבים מאות אלפי טונות של יבול חקלאי משדות בהם מגדלים ירקות באופן ייעודי למען נזקקים, יחד עם יבול ממטעים, שדות ופרדסים אשר ללא המתנדבים היה מועבר להשמדה. הפירות והירקות שנאספים ממאות משקים חקלאיים ובתי אריזה ברחבי הארץ מאוחסנים בחדרי הקירור של הארגון, משם הם מועברים למאות עמותות התומכות בנזקקים בכל רחבי הארץ .

מאפייני ההתנדבות :

הפעילות מתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 8:00-16:00, בשני מוקדים: מושב נהלל (סמוך ליקנעם), ובשדה חקלאי הסמוך לרחובות, הפעילות אורכת כשעתיים ומתאימה לקבוצות.

המיזם החקלאי במושב נהלל: גידול עצמי של ירקות ופירות לחלוקה לנזקקים.

במסגרת המיזם החדש חכרנו  כ-200 דונם של אדמה חקלאית במושב נהלל בעמק יזרעאל, בה צוות "פרויקט הלקט" מגדלים במהלך כל השנה מגוון גדול של ירקות דוגמת סלק, תירס, עגבניות, צנון, כרוב, לפת, בצל, תירס ועוד, את כולם אנו מחלקים בעזרת צי משאיות הארגון לחלוקה ללא תמורה לנזקקים בכל רחבי הארץ. המיזם מאפשר לנו לספק באופן שוטף לנזקקים בכל הארץ ירקות ופירות טריים באיכות מעולה. פעילות קטיף ליד רחובות,  בשיתוף עמותת "הטוב והמיטיב"

במסגרת שיתוף פעולה פורה עם עמותת ה"טוב והמיטיב" המגדלת פירות וירקות לחלוקה ללא תמורה עבור נזקקים באזור השפלה, ארגון לקט ישראל מספק מתנדבים לעבודת הקטיף כל ימות השנה.

.

סיוע לוגיסטי וליווי נהגים -  מחלקת רכש ולוגיסטיקה

לארגון שני מרכזים לוגיסטיים מתקדמים, ברעננה ובנשר . במרכזים אלו אנו מאחסנים את המזון שאספו מתנדבי ועובדי הארגון במגוון הפרויקטים השונים להצלת מזון.

מאפייני ההתנדבות בסיוע הלוגיסטי:

הסיוע הלוגיסטי כולל את הכנתם, אריזתם ומיונם של מוצרי המזון השונים במרכזים הלוגיסטיים  של הארגון. הפעילות כרוכה בעבודה פיזית קלה, כאשר הפעילות נערכת במהלך כל השבוע, בין השעות 10:00-16:00.

ההתנדבות הינה על בסיס גמיש, על פי יכולת המתנדב וצרכי הארגון. הפעילות מתאימה ליחידים ולקבוצות של עד 10 מתנדבים.

מאפייני ההתנדבות בליווי נהגים:

מדי בוקר יוצאים נהגי המשאיות של לקט ישראל לקווי חלוקת המזון השונים לעמותות ובתי תמחוי ברחבי הארץ. הפעילות כוללת את ליווי הנהגים בעת הנסיעה ליעדים השונים ובעזרה בתהליך הפריקה וההעמסה של מוצרי המזון השונים הפעילות כרוכה בעבודה פיזית קלה, ומתבצעת במהלך כל השבוע בין השעות 8:00-17:30.

ההתנדבות הינה על בסיס גמיש, על פי יכולת המתנדב וצרכי הארגון .

ליצירת קשר:

volunteer@leket.org , טלפון  09-7441757, שלוחה 112

להרשמה להתנדבות
Galleriffic | Custom layout with external controls
הוסף תגובה תגובות (0)