פיצוי מושלם


04/08/2011 11:38:00

חברת הביטוח קנט פיצתה את המגדל בהתאם לחוזה הביטוח ובכך אפשרה להעביר את הגידולים לנזקקים

למעלה מ-500 טון תפו"א הועברו לנזקקים במסגרת שיתוף הפעולה של קנט וארגון לקט ישראל


 
 
קנט פיצתה את המגדל בהתאם לחוזה הביטוח ובכך אפשרה להעביר את הגידולים לנזקקים

 
במסגרת שיתוף הפעולה של חברת הביטוח קנט, המבטחת נזקי טבע בחקלאות וארגון לקט ישראל, הושלם מבצע איסוף של למעלה מ-500 טון תפו"א, שיועברו ע"י מתנדבי ועובדי לקט ישראל לחלוקה בקרב 290 עמותות לנזקקים. מבצע האיסוף התאפשר הודות לחברת הביטוח קנט, שביצעה הערכת נזק בחלקת תפו"א בדרום הארץ, שנפגעה והפכה בעקבות הנזק ללא כדאית לשיווק. קנט פיצתה את המגדל בהתאם לחוזה הביטוח ובמקביל יצרה קשר עם ארגון לקט ישראל ששלח את צוות המלקטים לאסוף את היבול. במקביל לתרומה, איסוף תפוחי האדמה ע"י הארגון חסכו לחקלאי את הצורך וההשקעה שבאיסוף תפוחי האדמה והשמדתם.

לקט ישראל הוא ארגון גג המספק מזון ותמיכה ל-290 עמותות לנזקקים, במסגרת שיתוף פעולה עם חקלאים בהמהלך חודש יולי השנה הצליח הארגון לאסוף לרווחת נזקקים 1400 טון של פירות וירקות.


שיתוף הפעולה בין קנט ולקט ישראל, שנמשך זה תקופה ארוכה, החל לאחר ששמאי החברה נוכחו לראות כי לאחר הקטיף נותרים טונות רבות של סחורה שלא נקטפה, אם בשל פגיעות כתוצאה מנזקי טבע, אם בשל מחסור בכוח אדם ואם בשל העובדה שהגידול לא עמד בסטנדרטים לייצוא. אף על פי שמדובר ביבול שניזוק קלות או לעיתים קרובות לא ניזוק כלל, לא ניתן למכרו והוא נשאר בשדות ומרקיב. בעקבות שיתוף הפעולה בין קנט ולקט ישראל, תוצרת זו מועברת למשפחות נזקקות.

במסגרת שיתוף הפעולה, שמאי החברה מיידעים את החקלאים בפועלה המבורך של לקט ישראל ודואגים לקשר בין הארגון ובין החקלאים המעוניינים לתרום. בקנט מביעים קורת רוח משיתוף הפעולה מצד החקלאים ובנכונותם לתרום אלפי טונות של גידולים לאלה שידם אינה משגת.

לדברי דודי גינזבורג, מנכ"ל קנט, "דווקא בימים אלו, מרגש לראות את ההיענות ההולכת וגוברת של המגדלים לתרום מתוצרתם לנזקקים. אנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה ונעשה ככל האפשר על מנת להרחיבו".

לתיאום קטיף של עודפי יבול ניתן לפנות למוקד מחלקת הלקט של ארגון לקט ישראל בטלפון: 052-5345265.

הכתבה  פורסמה באתר קנט  -http://www.kanat.co.il/article_page.asp?id=1064&scid=0


 

Galleriffic | Custom layout with external controls
הוסף תגובה תגובות (0)